Concurs d'Informàtica  Ciutat de Lleida - 18a edició - Any 2008
Anar als continguts de la pàginaConcurs d'Informàtica Ciutat de Lleida -18a Edició Any 2008 Català|Castellano
Premis anteriors edicions:
2007
2003
1999
1995
1991
2006
2002
1998
1994
2005
2001
1997
1993
2004
2000
1996
1992
 

Guanyadors
14è concurs d'informàtica de Lleida - 2004

* Properament es ficarà més informació sobre els projectes que no puguin ser accessibles a través d'Internet

1. APLICACIONS INFORMÀTIQUES I PÀGINES WEB

a) Per a persones a partir de 18 anys

Primer premi
Títol: CULTURANOCTURNA.COM, MÚSICA ELECTRÒNICA I CULTURA DE CLUB
Autor: José M. Belmonte Marín
Premi: Ordinador portàtil o valor equivalent en material informàtic

Segon premi
Títol: CRAZY NOTES
Autor: Alfonso González Losada
Premi: Val per 600 € en material informàtic

Tercer premi
Títol: DER RING DES NIBELUNGEN
Autor: Jordi Aragonès Vilella i M. Isabel Torroja Capdevila
Premi: val per 350 € en material informàtic

Quart premi
Títol: CAFÈ DEL TEATRE ESCORXADOR DE LLEIDA
Autor: Alfred Iniesta Romero
Premi: Val per 300 € en material informàtic

Cinquè premi
Títol: HOLOCAUST 9108
Autor: Xavier Arumí Salavedra
Premi: Impressora o valor equivalent en material informàtic

Sisè premi
Títol: TÉRMENS WIRELESS
Autor: Albert Mas i Seseña
Premi: Telèfon mòbil o valor equivalent en material de telefonia

Setè premi
Títol: LLIBRERIA VIRTUAL
Autor: Miguel Bernal Pérez
Premi: Telèfon mòbil o valor equivalent en material de telefonia

Vuitè premi - ex-æquo als treballs
Títol: PÀGINA WEB DEL COL·LEGI LESTONNAC
Autor: Jesús López Fernández
Premi: Web-cam

Títol: DESPEDIDA JUBILACIÓN
Autor: Rosina Palacios Lucendo
Premi: Web-cam

Menció especial
Títol: Catalana en Chicago
Autor: Judith Sol Dyess

 

a) Per a persones menors de 18 anys

Primer premi
Títol: ELECTHREE STUDIOS
Autor: César Cornejo Calvo
Premi: Ordinador o valor equivalent en material informàtic

Segon premi
Títol: REALITAT VIRTUAL
Autor: Roger Solsona Ribes
Premi: val per 400 € en material informàtic

Tercer premi
Títol: LA DIALECTOLOGIA
Autor: Isabel Alins López
Premi: Val per 250 € en material informàtic

Quart premi
Títol: PROGRAMACIÓ EN ACTIONSCRIPT
Autor: Víctor Serrano Bargués
Premi: Val per 200 € en material informàtic

Cinquè premi
Títol: ELS VIDEOJOCS
Autor: Jordi Escarp Eroles
Premi: Impressora o valor equivalent en material informàtic

Sisè premi
Títol: SPANISH RECIPES
Autor: Marta Ruiz Martín
Premi: Telèfon mòbil o valor equivalent en material de telefonia

Setè premi
Títol: SEGUINT LA PISTA A SACCHAROMYCES CEREVISIAE
Autor: Beatriu Escudero Pérez.
Premi: Telèfon mòbil o valor equivalent en material de telefonia

Vuitè premi - conjunt de treballs presentats per l’alumnat, del Centre d’Estudis Charles, d’Alcarràs

  • Sandra Lafita Lacruz , amb el projecte Els lloros
  • Ramon Ribes Ripolés , amb el projecte Neptú
  • Estefania Avenza Molero , amb el projecte Tuning
  • Patricia Manzanaro Soriano , amb el projecte Els planetes del sistema solar
  • Carme Guixé Charles , amb el projecte El floquet de neu
  • Beatriu Barranco Llas , amb el projecte Alcarràs
  • Laura Cristòfol Arestè , amb el projecte Els Ilergets
  • Marta Morreres Gòdia , amb el projecte Sopa de Cabra

Premi: Una web-cam per al Centre d’Estudis Charles un ratolí inalàmbric per a cada alumne

 

2. PROJECTES DEL PROFESSORAT

Primer premi
Títol: LA TAUROKATHAPSIA
Autor: Ramon Barqué Porta (Col·legi Espiga)
Premi: 900 € en metàl·lic

Segon premi
Títol: MECÀNICA VIVA
Autor: Celestí Capell Arqués (IES Caparrella)
Premi: 600 € en metàl·lic

Tercer premi - ex-æquo als treballs
Títol: ANGLÈS I TIC DEL COL·LEGI ARABELL
Autor: Beatriz Barroso
Premi: 300 € en metàl·lic

Títol: CEIP ALFÉS
Autor: Pep Borràs Carles
Premi: 300 € en metàl·lic

A la resta de concursants se'ls obsequiarà amb un regal de participació.

Meritori al treball del professor Jordi Jordán Arias, de l'IES Ronda, tant pels treballs que ha presentat a títol personal com, també i molt especialment, per la tasca de formació i de difusió de les noves tecnologies entre l'alumnat, alguns dels quals han estat guardonats en aquest concurs.
Obsequi: una agenda electrònica

Esment especial dels centres educatius següents:

  • I.E.S. Ronda, de Lleida
  • C.E.I.P. Joc de la Bola, de Lleida
  • C.E.I.P. Guillem Isarn, de La Fuliola
  • C.E.I.P. Joaquim Palacín, de Bellvís
  • C.E.I.P. Alfés
  • I.E.S. Caparrella, de Lleida
  • I.E.S. Maria Rúbies, de Lleida
  • I.E.S. Joan Oró, de Lleida
  • I.E.S. Manuel de Montsuar, de Lleida
  • I.E.S. Torre Vicens, de Lleida
  • Escola Espiga, de Lleida
  • Col·legi Maristes Montserrat, de Lleida
  • Col·legi Lestonnac, de Lleida
  • Col·legi Terraferma, de Lleida
  • Col·legi Arabell, de Lleida
  • Col·legi Mare de Déu de Montserrat, de les Borges Blanques
  • Fundació Jovent – CIJCA, de Lleida
  • Ludoteca Tren Màgic, d'Alpicat
  • Centre d'Estudis Charles, d'Alcarràs